Obstawianie Formuły 1 – strategie

Uważasz, że typowanie Formuły 1 nie ma sensu? Jesteś w błędzie! To bardzo widowiskowy sport, który może przynieść Ci niemały zarobek. Jak każda inna dyscyplina sportowa wymagać będzie od Ciebie odpowiedniej analizy. Prócz tego warto obrać sobie skuteczną strategię, dzięki której szybciej osiągniesz swój cel.
Poniżej znajdziesz koncepcję, a przede wszystkim wskazówki, które znacząco ułatwią Ci obstawianie Formuły 1. Z pewnością powinieneś wziąć je pod uwagę. Być może dzięki nim znacząco przyspieszysz wyciągnięcie wniosków z niektórych sytuacji. Zaczynajmy!
• Po dwóch wygranych z rzędu, stawiaj na innego zawodnika.
Z pewnością głównym obiektem Twojego zainteresowania będą zakłady typu – kto wygra dany wyścig. Jeśli faktycznie zamierzasz w każdym Grand Prix obstawiać zwycięzcę warto być wiedział, że rzadko kiedy zdarza się sportowcom wygrywać 3 razy z rzędu. Dlatego też po dwóch wygranych przez danego kierowcę warto byś pomyślał nad postawieniem zakładu na kogoś innego. Niesie to za sobą zaletę – zazwyczaj gracze idą z wiatrem typując na faworyta, przez co kurs na niego spada, a na innych – rośnie.
• Zwycięstwo po całym sezonie typuj dopiero po kilku Grand Prix.
Chcesz obstawić „Mistrzostwo” w skali całego sezonu? Z pewnością nie rób tego jeszcze przed pierwszym wyścigiem. Weź pod uwagę, że mogły wejść nowe restrykcje czy nowinki technologiczne, które mogą nieco namieszać. Tak naprawdę pierwsze 3-4 wyścigi to jedna wielka niewiadoma. Dlatego odczekaj je i dopiero później przeanalizuj szansę 2-3 zawodników, którzy faktycznie mają realne szansę na zdobycie tego najważniejszego tytułu pod koniec sezonu. W skali całego roku ciężko mówić o prawdziwych sensacjach, dlatego też ta strategia ma duże prawdopodobieństwo osiągnięcia sukcesu.
• Zakłady na konstruktorów.
Tak jak obstawiamy na zwycięzcę całego sezonu, tak samo możemy typować na najlepsze stajnie. Niemalże zawsze jedynie 2-3 zespoły mają na to szansę. Jednakże w tym przypadku należy wziąć pod uwagę wyniki obydwu kierowców. Niekiedy drugi z nich w hierarchii może mieć kolosalne znaczenie w uzyskaniu pierwszego miejsca przez stajnię. Obstawienie tego zakładu również poleca się wykonać dopiero po kilku odbytych wyścigach.
• Nie przekładaj wyników z kwalifikacji na główny wyścig.
Obserwując kwalifikacje czy treningi uważamy, że często zawodnik, który np. miał najlepszy wynik okrążenia wygra główny wyścig. To niestety tak nie działa i jest bardzo mylące. Przeglądając nawet statystyki zauważmy, że najlepsze czasy nie przekładają się na wyniki podczas kluczowej rywalizacji. Kierowcy co prawda chcą jak najlepiej wypaść w kwalifikacjach zajmując możliwie jak najwyższe miejsce. Jednak podczas wyścigu dochodzą zupełnie inne emocje. Tutaj każdy sportowiec wie, że nie ma mowy o sprawdzeniu opon czy bolidu. Najważniejsze jest, by zająć pierwsze miejsce. Ci najlepsi jeżdżą wtedy bardziej agresywnie, gdyż ciąży na nich presja zdobycia tytułu.
PODSUMOWANIE
W zakładach bukmacherskich niezmiernie ważne jest doświadczenie. Niestety bardzo często jest ono dość kosztowne. Dlatego warto poświęcać swój czas na czytanie poradników czy wskazówek dotyczących obstawiania. Dzięki wielu z nich możemy znacząco przyspieszyć ten proces i uniknąć wielu wpadek. Oczywiście tyczy się to również tematu jakim jest skuteczne obstawianie Formuły 1. Najważniejsze jest to, by nigdy nie działać pod presją czasu czy emocji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *